۳ روش طلایی که پوست صورت را صاف و بی‌نقص می‌کند + کاملا طبیعی

اگر می‌خواهید پوستی صاف و درخشان داشته باشید، به دنبال مواد تشکیل دهنده آن نباشید تا یک اسکراب درست کنید که به همان اندازه که می‌توانید از فروشگاه بخرید، کار کند. شما می‌توانید با استفاده از وسایل خانگی ارزان قیمت مانند شکر، روغن نارگیل، بلغور جو دوسر و حتی زغال اخته یک اسکراب لایه بردار طبیعی درست کنید. برای داشتن پوستی نرم، صاف و سالم به خودتان یک درمان آبگرم در خانه بدهید.

۱- اسکراب روغن زیتون و قهوه

اسکراب طبیعی پوست صورت

مرحله یکم اسکراب طبیعی پوست صورت:

یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و یک قاشق چایخوری قهوه آسیاب شده را با هم مخلوط کنید. این اسکراب جوان کننده دارای کافئین است که به پوست شما احساس کشیدگی، روشنی و صافی می دهد. برای درمان پیری پوست یا زمانی که می خواهید احساس انرژی و روشنی بیشتری داشته باشید عالی است.

  • اگر روغن زیتون ندارید، می توانید از روغن نارگیل یا کره شی استفاده کنید.
  • اگر می خواهید این اسکراب طبیعی پوست صورت را به ماسک تبدیل کنید کمی عسل اضافه کنید.

تفاله های قهوه نیز مملو از عوامل آنتی اکسیدانی است که می تواند به بهبود تولید الاستین و کلاژن کمک کند. آنها همچنین دارای خواص ضد التهابی هستند و در آرام کردن قرمزی و مبارزه با آکنه عالی هستند.

مرحله دوم:

صورت خود را بشویید. مطمئن شوید که آرایشتان پاک شده است، سپس صورتتان را دوباره بشویید تا برای اسکراب کمی خیس شود.

مرحله سوم:

اسکراب طبیعی پوست صورت را بر روی صورت خود اعمال کنید. از یک حرکت دایره ای مخلوط برای مالش صورت خود استفاده کنید، روی مناطقی که تمایل دارید کمی خشک و کدر به نظر برسند تمرکز کنید.

  • به جای اینکه پوست خود را پایین بکشید، روی بلند کردن پوست خود تمرکز کنید.
  • هنگام مالش زیاد فشار ندهید! ممکن است در نهایت پوست خود را تحریک کرده و به آن آسیب برسانید.

مرحله چهارم:

کمی صبر کنید و سپس اسکراب را بشویید. برای شستن آن از آب گرم استفاده کنید، سپس صورت خود را با یک حوله خشک کنید.

  • توجه: از استفاده از آب داغ خودداری کنید که واقعا پوست شما را خشک می کند.

مرحله پنجم:

مرطوب کننده بزنید. قهوه می تواند پوست را کمی خشک کند، پس حتما از مرطوب کننده مورد علاقه خود استفاده کنید. در نهایت پوستی نرم و صاف خواهید داشت.

مشاهده و خرید بهترین مارک اسکراب لایه بردار صورت

۲- اسکراب شکر قهوه ای

اسکراب طبیعی پوست صورت

مرحله یکم اسکراب طبیعی پوست صورت:

یک قاشق چایخوری شکر قهوه ای و چند قطره آب را با هم ترکیب کنید. شما فقط به آب کافی نیاز دارید تا شکر کمی مرطوب شود. آنقدر اضافه نکنید تا حل شود، بند سیاه موجود در شکر قهوه ای به لایه برداری صورت شما کمک می کند و آن را درخشان و سالم می کند.

  • برای تاثیر بهتر به جای شکر سفید یا پودر قند از شکر قهوه ای استفاده کنید.

اگر آکنه دارید، چند قطره روغن درخت چای یا روغن اسطوخودوس را به اسکراب اضافه کنید. اینها دارای خواص ضد عفونی کننده هستند که به خلاص شدن از شر آکنه کمک می کند.

مرحله دوم:

صورت خود را بشویید. مطمئن شوید که آرایشتان پاک شده و صورتتان را با آب بشویید، سپس آن را تا حد زیادی خشک کنید. آن را کمی مرطوب نگه دارید تا اسکراب راحت تر بر‌روی پوست قرار گیرد.

مرحله سوم:

اسکراب طبیعی پوست صورت را به صورت خود بمالید. صورت خود را با حرکات ملایم، پهن و دایره ای به سمت بالا ماساژ دهید تا پوست مرده لایه برداری شود. صورت خود را به آرامی ماساژ دهید تا شکر حل شود. در صورت تمایل می توانید اسکراب را برای چند دقیقه روی صورت خود بگذارید تا به عنوان ماسک نیز از آن استفاده کنید.

مرحله چهارم:

سپس اسکراب شکر را بشویید. از آب گرم استفاده کنید و مطمئن شوید که آن را از گوشه چشم و سایر نقاطی که دسترسی به آن سخت است بشویید تا صورتتان چسبناک باقی نماند. صورت خود را با حوله نرم خشک کنید.

مرحله پنجم:

همانند اسکراب قبلی پوست صورت خود را مرطوب کنید. کرم مرطوب کننده را روی تمام صورت خود بمالید تا به آبرسانی پوست کمک کند، زیرا استفاده از اسکراب می تواند خشک کننده باشد.

مشاهده و خرید بهترین مارک کرم مرطوب کننده صورت

۳- اسکراب روغن نارگیل و بادام

اسکراب طبیعی پوست صورت

مرحله یکم اسکراب طبیعی پوست صورت:

یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل و یک قاشق چایخوری بادام آسیاب شده را با هم مخلوط کنید. این ترکیب بافت مناسبی برای اسکراب است که از شر پوست مرده خلاص می شود و در عین حال پوست شما را حالت می‌دهد تا آن را صاف و نرم کند. روغن نارگیل در دمای اتاق جامد است، بنابراین ممکن است بخواهید آن را کمی گرم کنید تا راحت تر با بادام آسیاب شده مخلوط شود.

  • مطمئن شوید که بادام ها ریز آسیاب شده باشند. یک مشت بادام را در مخلوط کن یا غذاساز بریزید و آنقدر آسیاب کنید که همانند نمک درشتی شود.
  • چند قطره از اسانس مورد علاقه خود را به اسکراب اضافه کنید تا بوی جذابی بدهد.

روغن نارگیل آبرسان، ضد التهاب و ضد باکتری است و آن را به یک ماده عالی برای اسکراب شما تبدیل می کند.

مرحله دوم:

صورت خود را بشویید. آرایش خود را پاک کرده و صورت خود را بشویید تا اسکراب راحت تر اعمال شود.

مرحله سوم:

اسکراب را اعمال کنید. آن را با حرکات دایره ای روی تمام صورت خود بمالید و روی نقاطی که تمایل به خشکی و پوسته پوسته شدن دارند تمرکز کنید. بدون نیاز به فشار زیاد بادام آسیاب شده کار لایه برداری را برای شما انجام می دهد.

مرحله چهارم:

اسکراب طبیعی پوست صورت را با یک دستمال پاک کنید. آن را با آب گرم خیس کنید و به آرامی اسکراب را پاک کنید و در صورت لزوم پارچه را بشویید تا کاملاً از بین برود. صورت خود را بشویید و خشک کنید.

مرحله پنجم:

در صورت لزوم مرطوب کنید. زیبایی اسکراب روغن نارگیل این است که معمولاً نیازی به مرطوب کردن بیشتر نیست. با این حال، اگر نقطه‌ای روی صورت خود دارید که واقعاً خشک می‌شوند، کمی روغن نارگیل بیشتری روی پوستتان بمالید و اجازه دهید جذب پوستتان شود.

۴- اسکراب عسل و بلغور جو دوسر

اسکراب طبیعی پوست صورت

مرحله یکم اسکراب طبیعی پوست صورت:

یک قاشق غذاخوری عسل و یک قاشق چایخوری بلغور جو دوسر آسیاب شده را با هم مخلوط کنید. عسل دارای خواص ضد باکتریایی طبیعی است، بنابراین اگر آکنه دارید، این اسکراب انتخاب خوبی است. می‌توانید بلغور جو دوسر را با هم زدن آن در مخلوط‌کن، درشت خرد کنید. این اسکراب آنقدر بوی خوبی دارد که تقریباً می توانید آن را بخورید.

  • در صورت تمایل چند قطره اسانس اضافه کنید تا خواص اسکراب را افزایش دهید.
  • اگر اسکراب واقعا چسبناک است، یک یا دو قطره شیر اضافه کنید که خاصیت مرطوب کنندگی دارد.

مرحله دوم:

صورت خود را بشویید. مطمئن شوید که آرایشتان پاک شده است، سپس صورتتان را بشویید تا برای آماده شدن برای اسکراب کمی خیس شود.

مرحله سوم:

اسکراب پوست صورت را اعمال کنید. با استفاده از حرکات دایره ای ملایم آن را روی صورت خود بمالید. این کار را تا زمانی ادامه دهید که کل صورت شما با اسکراب درمان شود. اجازه دهید ۱۰ دقیقه بیشتر روی پوست شما بماند تا عسل بتواند پوست صورت شما را مرطوب و درخشان کند.

مرحله چهارم:

اسکراب طبیعی پوست صورت را بشویید. از آب گرم برای شستن صورت خود استفاده کنید، مطمئن شوید که آخرین ردی از عسل چسبناک باقی می ماند. صورت خود را با حوله خشک کنید.

مرحله پنجم:

پوست خود را مرطوب کنید. از مرطوب کننده مورد علاقه خود استفاده کنید تا فواید اسکراب را افزایش دهید و پوست خود را صاف و ابریشمی کنید.

مشاهده و خرید بهترین مارک ماسک آبرسان صورت

5/5 - (2 امتیاز)

مطالب تصادفی

نسترن آرا به ما اجازه دهید که وقتی مطالب به‌روزرسانی شدند و یا مطلب جدیدی روی سایت قرار گرفت به شما خبر دهیم.
رد
اجازه دادن به اعلان‌ها