با ۹ روش تضمینی حذف مو‌های زائد صورت بدرخشید! 😍 – نسترن آرا

مقابله با موهای صورت به اندازه کافی سخت است. مقابله با موهای سفید صورت حتی دشوارتر است! بنابراین، اگر به دنبال راه هایی برای از بین بردن موهای سفید صورت بالای لب بالایی، روی گونه ها یا بین ابروهای خود هستید، به جای درستی آمده اید. هنگامی که موهای صورت شما شروع به سفید شدن می کند، واقعیت پیری به وجود می آید. درست مانند موهای روی سر، موهای صورت شما نیز با افزایش سن شروع به سفید شدن می کنند. آیا این برای این است که بگوییم کم و بیش نمایان می شود؟ که بسته به رنگ پوست از فردی به فرد دیگر متفاوت است. با این وجود، هیچ کس دوست ندارد نامرتب به نظر برسد و دوست دارد به سرعت، امکان پذیر و ایمن از شر آن خلاص شود. با این حال، قبل از اینکه به نحوه از بین بردن موهای سفید صورت نگاه کنیم، بیایید نگاهی به این بیندازیم که چرا در حالت اول سفید می شود. اسکرول را ادامه دهید! حذف مو‌های زائد صورت.

چه چیزی باعث سفید شدن موهای صورت می شود؟

تمام رشته های موی سر، صورت و بدن شما حاوی سلول هایی به نام ملانوسیت هستند. این ملانوسیت ها ملانین تولید می کنند که به موهای شما رنگ می دهد. با افزایش سن، ملانوسیت های موهای شما در طی یک دوره زمانی کاهش می یابد. این باعث کاهش سطح ملانین در موهای شما می شود که در نهایت منجر به خاکستری شدن موهای شما می شود. وقتی مطلقاً هیچ ملانین در موهای شما باقی نماند، سفید می شود. چند عامل وجود دارد که می تواند منجر به سفید شدن موهای شما شود. این شامل:

  • سالخورده
  • عوامل ژنتیکی
  • انواع خاصی از کم خونی
  • ویتیلیگو
  • اختلال عملکرد تیروئید

خوب، فقط به این دلیل که موهای صورت شما سفید شده است به این معنی نیست که باید به آن نگاه کنید. در اینجا چند روش ایمن و موثر وجود دارد که می توانید موهای سفید را از روی صورت خود پاک کنید.

بهترین راه برای حذف موهای سفید (زائد) صورت

چگونه موهای سفید را با خیال راحت از روی صورت پاک کنیم؟ هزاران روش درمانی مختلف وجود دارد که می توانید با توجه به ترجیحات خود در خانه، سالن، یا توسط متخصص پوست امتحان کنید تا موهای سفید را از روی صورت خود پاک کنید. در اینجا چند مورد وجود دارد که می تواند کار را کاملاً مؤثر انجام دهد.

۱- حذف مو زائد صورت با اپیلاتورها

اپیلاتورها دستگاه های برقی حذف موهای زائد هستند که موهای صورت (یا موهای بدن) را درست از ریشه بیرون می آورند. این ممکن است دردناک به نظر برسد، اما در مقایسه با اپیلاسیون، روشی نسبتاً بدون درد و بی‌دردسر برای از بین بردن موها است. همچنین موثرتر از اصلاح است زیرا موهای سفید صورت را از ریشه پاک می کند و در نتیجه رشد مو را به مرور زمان و با استفاده مکرر کاهش می دهد. تنها چیزی که باید به آن توجه داشته باشید این است که موهای سفید قبل از استفاده از اپیلاتور روی آن حداقل به ¼ اینچ رشد کرده باشند.حذف مو‌های زائد صورت .

1- حذف مو زائد صورت با اپیلاتورها

برای آماده سازی صورت خود برای اپیلاسیون، ابتدا پوست صورت خود را با آب ولرم نرم کرده و یک لایه بسیار نازک از کرم مرطوب کننده روی ناحیه ای که می خواهید موهای سفید را از بین ببرید، بمالید. سپس، اپیلاتور را در جهت مخالف رشد مو حرکت دهید تا موهای سفید صورت شما کنده شود. صورت خود را بشویید و خشک کنید.

مشاهده لیست کامل انواع دستگاه اپیلاتور + خرید آنلاین

۲- حذف مو‌های سفید صورت با وکس صورت (موم)

2- حذف مو‌های سفید صورت با وکس صورت (موم)

اپیلاسیون موهای سفید صورت اساساً شامل همان روش اپیلاسیون موهای هر قسمت دیگر از بدن شما است. موم داغ روی ناحیه صورت که می خواهید موهای سفید صورت را از آن پاک کنید، اعمال می شود. سپس یک نوار اپیلاسیون روی آن چسبانده شده و کنده می شود تا موهای سفید درست از ریشه آن جدا شود. در حالی که اپیلاسیون منظم موهای سفید صورت می تواند رشد آنها را در طول زمان کاهش دهد، این روش نیز یک روش دردناک است که می تواند پوست شما را کاملاً حساس کند. حذف مو‌های زائد صورت.

۳- حذف مو زائد سفید صورت با استفاده از موچین

موهای سفید صورت را با موچین از بین ببرید. اکنون روش دیگری وجود دارد که موهای سفید صورت شما را مستقیماً از ریشه پاک می کند. موچین کردن مو با موچین ضد زنگ و ضد زنگ می تواند از رشد مجدد آن برای حداقل ۴ تا ۸ هفته جلوگیری کند.

3- حذف مو زائد سفید صورت با استفاده از موچین

با ضدعفونی کردن موچین خود با ایزوپروپیل الکل یا استریل کردن آن در آب داغ شروع کنید. سپس، به سادگی موهای سفید صورت خود را یک تار در یک زمان بردارید. از آنجایی که این روش کمی وقت‌گیرتر است، بهتر است زمانی که می‌خواهید چند تار مو را پاک کنید یا در بین جلسات دیگر درمان‌های رفع موهای زائد، موهای صورت را موچین کنید.

مشاهده لیست کامل انواع موچین + خرید آنلاین

۴- حذف موهای زائد صورت یا استفاده از کرم‌های موبر

کرم‌های رفع موهای زائد صورت (که به عنوان کرم‌های موبر نیز شناخته می‌شوند) احتمالاً بی‌دردترین راه برای از بین بردن موهای سفید از روی صورت شما هستند. این کرم‌ها اساساً حاوی مواد شیمیایی قوی هستند که موهای شما را حل می‌کنند و سپس می‌توان آن‌ها را به سادگی خراش داد یا پاک کرد. حذف مو‌های زائد صورت.

قبل از استفاده از کرم موبر، صورت خود را با آب گرم بشویید تا فولیکول های مو نرم شوند. سپس یک لایه از کرم را روی ناحیه‌ای که می‌خواهید موهای سفید را از بین ببرید بمالید و بگذارید تا مدت زمانی که روی جعبه توصیه می‌شود روی آن بماند. سپس، کرم و مو را با یک دستمال گرم و مرطوب پاک کنید. بهتر است قبل از استفاده از این کرم های موبر، یک پچ تست انجام دهید تا مطمئن شوید که به آنها حساسیت ندارید.

۵- حذف موهای زائد صورت با استفاده از فنر صورت

فنر صورت (یا فنر REM، همانطور که عموماً به آن نیز معروف است) اساساً یک فنر فلزی است که بین دو دسته لاستیکی پیچیده شده است. به طور موثر ریزترین و ظریف ترین موهای سفید را از چانه، لب بالایی، پیشانی، گونه ها یا زیر فک شما پاک می کند. حذف مو‌های زائد صورت .

4- حذف موهای زائد صورت یا استفاده از کرم‌های موبر

با تمیز کردن کامل صورت خود شروع کنید تا از هرگونه جوش جلوگیری شود. سپس فنر صورت خود را خم کنید تا به شکل U وارونه درآید. حالا آن را به آرامی روی ناحیه ای که می خواهید موهای سفید صورت را از آن بردارید بچرخانید. فنر به تک تک تارهای مو می چسبد و آنها را از ریشه بیرون می کشد. دردی که هنگام استفاده از این ابزار احساس می کنید شبیه نخ زدن است و چیزی است که پس از چند بار استفاده به آن عادت می کنید.

مشاهده لیست کامل انواع دستگاه موم گرم کن + خرید آنلاین

شاید بهترین بخش استفاده از فنر صورت برای از بین بردن موهای سفید صورت این است که آسان، راحت، ارزان و دقیق است تا آخرین تارها را از بین ببرد.

۶- حذف موهای زائد صورت با استفاده از نخ

4- حذف موهای زائد صورت یا استفاده از کرم‌های موبر

نخ زدن احتمالا رایج ترین روش از بین بردن موهای زائد صورت است. در این روش، نخی به طول بین انگشتان شست و سبابه پیچانده می‌شود و روی پوست می‌چرخد تا موهای سفید صورت از بین برود. از آنجایی که به جای کندن آن از ریشه، فقط ساقه مو را در سطح پوست شما قطع می کند، نتایجی که می دهد موقتی است و موهای سفید می توانند در عرض چند هفته دوباره رشد کنند. همچنین یک روش کاملا دردناک برای رفع موهای زائد صورت است. حذف مو‌های زائد صورت.

۷- حذف موهای زائد صورت با استفاده از درمپلنینگ

7- حذف موهای زائد صورت با استفاده از درمپلنینگ

درمپلنینگ روشی برای لایه برداری و رفع موهای زائد صورت است که برای از بین بردن سلول های مرده پوست، موخوره هلو و موهای صورت استفاده می شود. در این روش، یک متخصص زیبایی از یک اسکالپل ۱۰ اینچی استفاده می‌کند که با حرکت ملایم به سمت بالا روی پوست شما به صورت یک نقطه تیز خم می‌شود تا موهای زائد را از بین ببرد . این نه تنها یک روش بدون درد برای از بین بردن موهای سفید صورت است، بلکه پوست شما را صاف تر و درخشان تر می کند.

۸- حذف موهای زائد صورت با استفاده از الکترولیز

8- حذف موهای زائد صورت با استفاده از الکترولیز

یک روش دائمی برای حذف موهای زائد می تواند بهترین گزینه برای خانم هایی باشد که موهای سفید و پرپشتی دارند. یکی از این روش‌های درمانی که می‌توانید توسط متخصص پوست یا متخصص زیبایی آموزش دیده انجام دهید، الکترولیز است. در این روش، یک کاوشگر ظریف که به یک دستگاه الکترولیز به فولیکول مو متصل می‌شود و سپس جریانی از انرژی شیمیایی یا گرمایی را به داخل آن پرتاب می‌کند تا آن را بکشد. سپس موهای زائد با کمک موچین از بین می روند. برای از بین بردن کامل موهای سفید از صورت خود باید چندین جلسه الکترولیز انجام دهید و ممکن است برای شما کمی گران تمام شود، اما نتایج طولانی مدت واقعا ارزشش را دارد. حذف مو‌های زائد صورت.

مشاهده لیست کامل انواع کرم موبر + خرید آنلاین

۹- حذف موهای زائد صورت با استفاده از دستگاه لیزر

لیزر موهای زائد یکی از رایج ترین عمل های زیبایی است که در سراسر جهان انجام می شود. در این روش پرتوهای نور بسیار متمرکز به سمت فولیکول های مو هدایت می شود که توسط رنگدانه موجود در آنها جذب می شود و در نتیجه مو را از بین می برد. اگرچه لیزر موهای زائد معمولاً روی موهای بلوند، قرمز، خاکستری و سفید چندان مؤثر نیست، پیشرفت هایی در این فناوری برای رفع نیازهای موهای روشن صورت گرفته است. قبل از انجام این درمان می توانید با متخصص پوست خود مشورت کنید. حذف مو‌های زائد صورت.

9- حذف موهای زائد صورت با استفاده از دستگاه لیزر

مهم نیست که کدام یک از این روش‌های حذف موهای سفید صورت را انتخاب می‌کنید، چند احتیاط وجود دارد که باید به آنها توجه کنید تا از بروز هرگونه واکنش نامطلوب روی پوست خود جلوگیری کنید.

نکات و اقدامات احتیاطی که هنگام از حذف موهای سفید صورت باید رعایت کنید‍!

لازم است قبل از انجام هر گونه درمان موهای زائد صورت، پوست خود را تمیز و مرطوب نگه دارید تا درد کمتری داشته باشید.
قبل و بعد از هر درمان موهای زائد صورت خود را کاملا تمیز کنید تا از جوش و عفونت جلوگیری کنید.
مهم نیست که چه روشی را انتخاب می کنید، مطمئن شوید که آن را در فواصل منظم انجام می دهید تا مطمئن شوید که رشد موهای سفید صورت به مرور زمان کاهش می یابد.

نکات و اقدامات احتیاطی که هنگام از حذف موهای سفید صورت باید رعایت کنید‍!

مقابله با موهای سفید صورت دشوار است، اما چند راه موثر برای از بین بردن آن وجود دارد. استفاده از اپیلاتور، یک موچین، کرم موبر یا فنر صورت به از بین بردن موهای سفید صورت کمک می کند. اپیلاسیون، لیزر موهای زائد، درمان الکترولیز مو، درمپلنینگ، نخ و اپیلاسیون نیز در از بین بردن موهای سفید صورت موثر است. علاوه بر این، رعایت چند نکته پیشگیرانه، مانند مرطوب کردن و پاکسازی صورت قبل از برداشتن مو، به بهبود اثربخشی این روش ها کمک می کند. فقط مطمئن شوید که تمام دستورالعمل ها را به دقت دنبال کنید تا از رشد مو یا عفونت جلوگیری کنید. حذف مو‌های زائد صورت .

این مطلب فقط جنبه‌ی آموزش و اطلاع‌رسانی دارد. پیش از استفاده از توصیه‌های این مطلب حتما با پزشک متخصص مشورت کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + 4 =

مطالب تصادفی

نسترن آرا به ما اجازه دهید که وقتی مطالب به‌روزرسانی شدند و یا مطلب جدیدی روی سایت قرار گرفت به شما خبر دهیم.
رد
اجازه دادن به اعلان‌ها