راهنمای جامع انتخاب بهترین کرم ضد آفتاب در ایران – نسترن آرا

کرم ضد آفتاب در مراقبت روزانه از پوست شما بسیار مهم است. چه برای چند ساعت بیرون رفتن یا تعطیلات در ساحل، استفاده از ضد آفتاب مناسب برای محافظت از پوست در برابر اشعه های مضر خورشید ضروری است. بنابراین، چگونه یک ضد آفتاب انتخاب کنیم؟ در هنگام خرید باید به دنبال چه چیزهایی باشید؟ ما به شما کمک می کنیم تا متوجه این موضوع شوید‍! راهنمای انتخاب بهترین کرم ضد آفتاب.

کرم ضد آفتاب چگونه کار می کند؟

پوست شما به دلیل قرار گرفتن مداوم در معرض اشعه ماوراء بنفش در برابر چندین مشکل آسیب پذیر می شود. ممکن است باعث آسیب پوست، چین و چروک، آفتاب سوختگی و حتی سرطان پوست شود. از آنجایی که نمی توانیم از بیرون رفتن اجتناب کنیم، بهتر است پوست را با کرم ضد آفتاب محافظت کنیم. اگر نمی دانید چگونه ضد آفتاب مناسب را انتخاب کنید، این مقاله برای شما مناسب است.

کرم ضد آفتاب چگونه کار می کند؟

کرم ضد آفتاب در درجه اول با مسدود کردن و جذب اشعه ماوراء بنفش از طریق ذرات مختلف فیزیکی و شیمیایی عمل می کند. در حالی که ذرات فیزیکی مانند اکسید روی و دی اکسید تیتانیوم به انعکاس اشعه ماوراء بنفش از پوست کمک می کنند، مواد شیمیایی موجود در کرم ضد آفتاب قبل از نفوذ به پوست با اشعه واکنش نشان می دهند. آنها همچنین پرتوهای خورشید را جذب می کنند و انرژی را به صورت گرما آزاد می کنند. راهنمای انتخاب بهترین کرم ضد آفتاب.

همانطور که گفته شد، انتخاب کرم ضد آفتاب مناسب می تواند تفاوت زیادی در رژیم مراقبت از پوست شما ایجاد کند . در بخش زیر، عواملی را که باید قبل از انتخاب کرم ضد آفتاب مناسب برای خود در نظر بگیرید، فهرست کرده ایم.

چگونه کرم ضد آفتاب مناسب را انتخاب کنیم؟

هنگام انتخاب کرم ضد آفتاب، توجه به هرگونه حساسیتی که ممکن است به ترکیبات خاص، ایمنی و سمیت احتمالی آن داشته باشید، ضروری است. همچنین باید مطمئن شوید که ترکیبات موجود در کرم ضد آفتاب تعادل هورمونی شما را مختل نمی کند. راهنمای انتخاب بهترین کرم ضد آفتاب.

چگونه کرم ضد آفتاب مناسب را انتخاب کنیم؟

۱- SPF (عامل محافظت از خورشید) را در نظر بگیرید!

SPF در درجه اول اندازه گیری میزان نور UVB است که کرم ضد آفتاب می تواند فیلتر کند. استفاده از کرم ضد آفتاب با SPF حداقل ۱۵ به محافظت از شما در برابر این قرار گرفتن روزانه در برابر اشعه ماوراء بنفش کمک می کند. با این حال، اکثر متخصصان پوست استفاده از SPF حداقل ۳۰ را توصیه می کنند زیرا حدود ۹۷ درصد از اشعه های UVB را مسدود می کند (SPF 15 ممکن است تنها ۹۳ درصد از اشعه های UV را مسدود کند).

اطمینان حاصل کنید که هر روز به اندازه کافی کرم ضد آفتاب را روی نواحی مختلف پوست استفاده می کنید. این امر به ویژه در روزهایی که احتمالاً دوره های طولانی را در خارج از منزل سپری می کنید بسیار مهم است.

مشاهده لیست کامل پرفروش‌ترین کرم ضد آفتاب + خرید آنلاین

۲- به دنبال مواد تشکیل دهنده فعال باشید

مواد فعال موجود در ضد آفتاب را بررسی کنید. به دنبال فرمول‌هایی باشید که حاوی دی اکسید تیتانیوم، اکسید روی و آووبنزون هستند. اطمینان حاصل کنید که از کرم های ضد آفتاب حاوی ویتامین A (که معمولاً به آن رتینیل پالمیتات گفته می شود) اجتناب کنید. تصور می شود ویتامین A میزان تومورهای پوستی را افزایش می دهد. راهنمای انتخاب بهترین کرم ضد آفتاب

۳- طیف وسیع SPF را انتخاب کنید

کرم ضد آفتابی با پوشش وسیع الطیف و SPF 30 تا ۵۰ انتخاب کنید. این کرم از پوست شما در برابر آفتاب سوختگی و آسیب های ناشی از نور خورشید محافظت می کند. همچنین بهتر به جلوگیری از اشعه UVA کمک می کند. ممکن است بخواهید از محصولاتی با SPF بسیار بالا (بیش از ۵۰) اجتناب کنید. اغلب اعتقاد بر این است که چنین محصولاتی هیچ گونه محافظت اضافی ارائه نمی دهند و همچنین گران هستند. راهنمای انتخاب بهترین کرم ضد آفتاب.

۴- فرمولاسیون ضد آفتاب

فرمول ضد آفتاب معمولاً به فرمت ارسال یک ضد آفتاب اشاره دارد و بر احساس و ظاهر آن بر روی پوست فرد تأثیر می گذارد. سه فرمول ضد آفتاب رایج در بازار موجود است. اگرچه هر یک از این فرم ها مزایای خود را دارند، اما اگر درست استفاده شوند، می توانند محافظت در برابر آفتاب را ارائه دهند:

4- فرمولاسیون ضد آفتاب

اسپری های ضد آفتاب

اینها برای استفاده از کرم ضد آفتاب در نقاطی که دسترسی به آن ها سخت است بسیار مناسب هستند. آنها گزینه خوبی برای افرادی هستند که موهای بدنشان زیاد است. با این حال، مطمئن شوید که اسپری را هنگام استفاده استنشاق نکنید.

مشاهده لیست کامل انواع اسپری ضد آفتاب + خرید آنلاین

استیک های ضد آفتاب

اینها از جمله قابل حمل ترین و کمتر کثیف ترین گزینه ها هستند. می توانید با استفاده از آنها روی پوست خود و مالیدن آنها استفاده کنید. آنها گزینه مناسبی هستند و مخصوصا برای مسافرت مناسب هستند. کمترین احتمال نشتی را دارند.

لوسیون های ضد آفتاب

اینها از رایج ترین و مرطوب ترین فرمولاسیون های ضد آفتاب موجود هستند. آنها در انواع مختلف برای پاسخگویی به انواع پوست موجود هستند. راهنمای انتخاب بهترین کرم ضد آفتاب.

مشاهده لیست کامل انواع لوسیون ضد آفتاب + خرید آنلاین

به طور کلی تمام ضد آفتاب ها سه سال ماندگاری دارند. برای بهترین نتیجه آنها را در جای خشک و خنک نگهداری کنید.

۵- میزان قرار گرفتن در معرض نور خورشید را در نظر بگیرید

یکی از فاکتورهای ضروری دیگری که هنگام انتخاب کرم ضد آفتاب باید در نظر داشت میزان قرار گرفتن در معرض نور خورشید است. به عنوان مثال، باید در نظر داشته باشید که چه مدت در معرض نور خورشید قرار خواهید گرفت، خورشید چقدر قوی است و چه فعالیت هایی را در زمان قرار گرفتن در معرض خورشید انجام خواهید داد. راهنمای انتخاب بهترین کرم ضد آفتاب.

5- میزان قرار گرفتن در معرض نور خورشید را در نظر بگیرید

به طور معمول، قدرت خورشید بر روی شاخص فرابنفش (UV) اندازه گیری می شود که از ۱ (کم) تا ۱۱+ (افراطی) متغیر است. این اشعه ماوراء بنفش از ساعت ۱۰ صبح تا ۴ بعد از ظهر قوی ترین است و زمانی که شاخص UV در ۸ یا بالاتر باشد، پوست محافظت نشده ما می تواند در ۱۵ دقیقه یا کمتر بسوزد. بر اساس میزان قرار گرفتن در معرض آفتاب، در اینجا چیزی است که باید به عنوان ضد آفتاب خود انتخاب کنید:

 • در فضای باز: اگر بیشتر برای مدت طولانی (دو ساعت یا بیشتر) در خارج از منزل هستید، بسته به رنگ پوستتان، از کرم ضد آفتاب با SPF 30 یا بالاتر استفاده کنید.
 • ورزش/شنا: اگر برای ورزش در فضای باز یا در آب می روید، بهتر است ضد آفتاب ضد عرق یا ضد آب انتخاب کنید . بسته به رنگ پوستتان از SPF 30 یا بالاتر استفاده کنید و هر ۴۰ تا ۶۰ دقیقه یکبار آن را تجدید کنید.
 • هر روز: در روزهای معمولی که زیر آفتاب و سایه هستید، حتما از کرم ضد آفتاب با حداقل SPF 15 استفاده کنید.

به غیر از انتخاب کرم ضد آفتاب مناسب، چند قدم دیگر نیز وجود دارد که می توانید برای محافظت از پوست خود در برابر آسیب های خورشید انجام دهید. برخی از آنها به شرح زیر است. راهنمای انتخاب بهترین کرم ضد آفتاب.

راه های دیگر برای محافظت از پوست در برابر نور خورشید

 1. قرار گرفتن در معرض نور خورشید را محدود کنید: وقتی بیرون می‌روید، سعی کنید قرار گرفتن در معرض مستقیم خورشید را با جستجوی سایه به شکلی محدود کنید.
 2. پوشاندن: لباس مناسب همراه با کلاه لبه پهن بپوشید تا تا حد امکان از پوست خود در برابر نور خورشید محافظت کنید. با عینک آفتابی که اشعه های مضر را منحرف می کند از چشمان خود محافظت کنید.
 3. چتر حمل کنید: اگر نیاز دارید زیر نور خورشید راه بروید، بهتر است یک چتر همراه داشته باشید تا به خوبی محافظت شود.

نکات استفاده از کرم ضد آفتاب

نکات استفاده از کرم ضد آفتاب

 • همیشه بدون توجه به فصل سال از ضد آفتاب استفاده کنید.
 • اگر لباس شنا می پوشید، حدود دو قاشق غذاخوری کرم ضد آفتاب را به قسمت های در معرض بدن خود بزنید. اگر از اسپری ضد آفتاب استفاده می کنید، مطمئن شوید که براقیت یکنواخت را روی کل بدن بمالید.
 • کرم ضد آفتاب را به تمام قسمت های در معرض بدن از جمله صورت، دست ها، پاها، گوش ها، گردن و بالای سر بمالید (اگر پوست شما در معرض قرار دارد).
 • اطمینان حاصل کنید که حداقل نیم ساعت قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید، یک لایه پایه با SPF 15 یا ۳۰ روی تمام قسمت های در معرض نور قرار دهید. هر دو ساعت یکبار تجدید کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که پس از تعریق بیش از حد، شنا کردن، یا حوله کشیدن دوباره از ضد آفتاب استفاده کنید. همیشه دستورالعمل های برچسب را برای استفاده مجدد دنبال کنید.
 • در نظر گرفتن نوع پوست شما نیز یکی از جنبه های ضروری انتخاب ضد آفتاب مناسب است. در بخش بعدی بهترین گزینه های ضد آفتاب برای پوست های حساس یا مستعد آکنه را خواهید شناخت. راهنمای انتخاب بهترین کرم ضد آفتاب.

کدام کرم ضد آفتاب برای پوست های حساس یا مستعد آکنه بهترین است؟

پوست مستعد آکنه

ضدآفتاب ها به عنوان مسدود کننده منافذ شناخته شده اند. از این رو، انتخاب فرمول های بدون روغن برای صورت ضروری است. می توانید از ضد آفتاب های غیر کومدون زا (که حاوی موادی که منافذ پوست را مسدود می کنند) استفاده کنید.

برای پوست های خشک، می توانید به سراغ مرطوب کننده هایی با ضد آفتاب یا ضد آفتاب هایی که حاوی مواد آبرسان هستند بروید.

مشاهده لیست کامل پرفروش‌ترین مرطوب کننده پوست + خرید آنلاین

پوست حساس (یا اگر از مواد شیمیایی اجتناب کنید)

پوست حساس زمانی که در معرض کمترین مقداری از موادی که ممکن است به آن واکنش نشان دهد، شاداب و سرزنده باقی می ماند. یک ضد آفتاب فیزیکی یا معدنی را انتخاب کنید زیرا دارای اکسید روی و دی اکسید تیتانیوم است که از پوست محافظت می کند. این دو ماده کلیدی چشم را نمی سوزاند و نمی سوزاند. آنها با نشستن روی پوست شما کار می کنند و مانعی برای محافظت از شما در برابر نور خورشید تشکیل می دهند. راهنمای انتخاب بهترین کرم ضد آفتاب.

رنگ پوست

رنگ پوست شما تا حد زیادی سطح SPF را که باید بپوشید تعیین می کند. به عنوان مثال، اگر پوست روشنی دارید و همیشه یا معمولاً می سوزید، بهتر است از SPF 30 یا بالاتر استفاده کنید. برعکس، اگر پوست متوسط ​​تا تیره ای دارید یا معمولاً برنزه می شوید و هرگز نمی سوزید، می توانید با SPF 15 استفاده کنید.

محافظت از پوست با ضد آفتاب یکی از بهترین و مهم ترین اقدامات در مراقبت از پوست است. قرار گرفتن مداوم در معرض اشعه ماوراء بنفش باعث می شود پوست شما بیشتر در معرض مشکلاتی مانند چین و چروک، آسیب خورشید، آفتاب سوختگی و حتی سرطان باشد. با این حال، انتخاب ضد آفتاب مناسب به حل و پیشگیری از این مسائل کمک می کند. هنگام انتخاب یک کرم ضد آفتاب، ممکن است مجبور باشید به عوامل مختلفی از جمله نوع پوست، آلرژی، سطح قرار گرفتن در معرض نور خورشید، SPF، فرمولاسیون و مواد تشکیل دهنده توجه کنید. پیروی از نکات و دستورالعمل های ذکر شده در بالا ممکن است به شما در انتخاب ضد آفتاب مناسب کمک کند. راهنمای انتخاب بهترین کرم ضد آفتاب.

رنگ پوست

سوالات متداول

بهترین نوع ضد آفتاب – اسپری، لوسیون، استیک یا ژل چیست؟

این در درجه اول به ترجیح شخصی شما بستگی دارد. باید به خاطر داشته باشید که صرف نظر از گزینه‌های بالا، هر ضد آفتاب فقط در صورتی مفید است که از آن به‌درستی استفاده کنید – یک اونس ضد آفتاب را روی کل بدن در معرض قرار دهید.

تفاوت بین ضد آفتاب شیمیایی و ضد آفتاب فیزیکی چیست؟

ضدآفتاب های شیمیایی و فیزیکی اساساً به مواد فعال استفاده شده در آنها اشاره دارند. در حالی که کرم ضد آفتاب شیمیایی از مواد فعالی استفاده می کند که به راحتی اشعه های خورشید را جذب می کند و راحت تر جذب پوست می شود، یک ضد آفتاب فیزیکی حاوی اکسید روی یا دی اکسید تیتانیوم است که در بالای پوست قرار می گیرد و اشعه های خورشید را منحرف می کند. راهنمای انتخاب بهترین کرم ضد آفتاب

از آنجایی که ضد آفتاب های شیمیایی جذب پوست شما می شوند، معمولا برای استفاده روزانه توصیه نمی شوند. ضدآفتاب های فیزیکی بهتر است به شما کمک کنند تا به طور موثر و ایمن از پوست خود محافظت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × دو =

مطالب تصادفی

نسترن آرا به ما اجازه دهید که وقتی مطالب به‌روزرسانی شدند و یا مطلب جدیدی روی سایت قرار گرفت به شما خبر دهیم.
رد
اجازه دادن به اعلان‌ها