۴ تکنیک برای موج دار کردن طبیعی مو در خانه + آموزش تصویری

آیا می خواهید موهایی موج دار داشته باشید بدون اینکه با اتو فر کننده آسیبی به آن ها وارد شود؟ روش های مختلفی برای افزایش موج های زیبا به موهای خود بدون استفاده از ابزارهای داغ وجود دارد.(موج دار کردن طبیعی مو)

تکنیک اول:  آماده کردن موهای خود

۱- موهای خود را بشویید. صرف نظر از اینکه کدام یک از روش های زیر را انتخاب می کنید، خیس کردن موهای خود در ابتدا یک مرحله مهم است. فر در موهای تمیز بهتر به نظر می رسد.

 • برای اطمینان از تمیز بودن موهایتان از شامپو استفاده کنید.
 • هنگام استفاده از نرم کننده، آن را روی پوست سر خود قرار ندهید، بلکه روی انتهای موهای خود تمرکز کنید. این کار باعث می‌شود موهای شما روشن‌تر شود تا وزن آن کم نشود.

موج دار کردن طبیعی مو مرحله 1

۲- موهای خود را خشک کرده و شانه کنید. آب اضافی را با فشار دادن آن یا استفاده از حوله یا تی شرت میکروفیبر از بین ببرید. موهای خود را کمی مرطوب نگه دارید. به این ترتیب فرها ماندگاری بیشتری خواهند داشت.(موج دار کردن طبیعی مو)

 • اگر موهای خیلی پرپشتی دارید، از سشوار برای برداشتن مقداری از آب استفاده کنید. موهای شما باید مرطوب باشد، اما خیس نباشد.
 • از بین بردن گره‌ها از موهایتان به شما این امکان را می‌دهد که امواج صافی ایجاد کنید نه گره‌هایی که ممکن است ظاهر شوند یا ناخوشایند به نظر برسند.

موج دار کردن طبیعی مو مرحله 2

۳- از نرم کننده استفاده کنید. نرم‌کننده‌ها موها را صاف‌تر، قوی‌تر و انعطاف‌پذیرتر می‌کنند. با استفاده از مقدار کمی، حدود ۱ قاشق غذاخوری، روی موهای خود شروع کنید. نرم کننده بیش از حد می تواند موهای شما را سنگین کند.

 • برای اطمینان از پخش یکنواخت موهای خود، نرم کننده را روی قسمت هایی از موهای خود بمالید. از اعمال آن به ریشه خودداری کنید. نرم کننده را به انتهای خود و تقریباً تا نیمه تا ریشه های خود بمالید.(موج دار کردن طبیعی مو)
 • اگر موهایتان خوب است از نرم کننده استفاده نکنید.
 • در صورت نیاز می توانید نرم کننده بیشتری اضافه کنید.

موج دار کردن طبیعی مو مرحله 3

۴- یک محصول تقویت کننده فر را در نظر بگیرید. اگر موهای خیلی صافی دارید که برای فر کردن مشکل دارند، افزودن یک اسپری بافت‌دهنده، اسپری نمک دریایی، ژل نگهدارنده سبک ممکن است به موهای شما کمک کند فر برای مدت طولانی‌تری فر شوند. اگر موهای شما در حال حاضر موج خفیفی داشته باشد، یک کرم تقویت کننده فر نیز می تواند مفید باشد.

 • لایه بالایی موهای شما بیشترین نیاز را به محصول دارد. تا زمانی که بهترین محصول را برای نوع موی خود انتخاب می کنید، موهایتان نباید چرب به نظر برسد.

موج دار کردن طبیعی مو مرحله 4

تکنیک دوم: بافتن موهای خود برای امواج

۱- موهای خود را به چند قسمت تقسیم کنید. در حین انجام این کار، موها همچنان باید مرطوب باشند. اندازه بهم تابیدن و بافتن تعیین می کند که موهای شما چقدر موج دار باشد. هرچه بافتن بزرگتر باشد، موهای شما موج کمتری نشان می دهد.(موج دار کردن طبیعی مو)

 • اگر می‌خواهید موها را محکم کنید، موهایتان را به چند قسمت کوچک تقسیم کنید تا ببافید.
 • اگر می خواهید موهایتان شل باشد، موهایتان را به چهار یا پنج قسمت تقسیم کنید.

۲- هر بار یک قسمت را ببافید. یک قسمت از مو را بردارید و به ۳ قسمت مساوی تقسیم کنید. قسمت چپ را در دست چپ، قسمت راست را در دست راست و قسمت میانی را بین ۲ انگشت دست غالب خود نگه دارید. موها را از روی رشته میانی عبور دهید.

 • ابتدا رشته سمت راست را روی رشته میانی بیاورید. آنچه رشته سمت راست بود اکنون رشته میانی است.
 • حالا رشته سمت چپ را از وسط بیاورید. آنچه رشته چپ بود اکنون وسط است.
 • این کار را تا زمانی تکرار کنید که کل قسمت به شکل بافته در بیاید.
 • مطمئن شوید که موهایتان را با استفاده از کشش قوی و یکنواخت ببافید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

۳- موهای بافته شده خود را محکم کنید. در انتهای موهای بافته شده از یک کش پهن یا گیره پروانه ای استفاده کنید تا موهای بافته شده در جای خود بماند. مطمئن شوید که موهای بافته شده را آنقدر محکم بستید که خوابیدن روی آن یا سشوار کشیدن باعث شل شدن آن نشود.(موج دار کردن طبیعی مو)

۴- بقیه موهایتان را ببافید. این روند را برای هر بخش از مو تکرار کنید. به یاد داشته باشید که فقط قسمت بافته شده موهای شما موج دار می شود.

 • تا حد امکان از نزدیکی تاج سر خود شروع کنید تا مطمئن شوید که امواج تا نیمه سر شما شروع نمی شود.
 • تا جایی که می توانید از قسمت پایین ببافید تا نوک موهایتان هنگام باز کردن بافت صاف نباشد.

موج دار کردن طبیعی مو مرحله 5

۵- موهاتو خشک کن. برای اینکه امواج شما باقی بمانند، باید قبل از باز کردن موهای بافته شده، آنها باید کاملا خشک شوند.

 • برای خشک کردن موهای بافته شده از سشوار استفاده کنید یا روی آنها بخوابید و صبح آنها را باز کنید.

۶- موهای بافته شده را باز کنید. موهای خود را با دقت باز کنید تا امواج آن آزاد شوند. به آرامی انگشتان خود را از بین ببرید تا رشته ها را جدا کنید. موهایتان را شانه یا برس نزنید زیرا ممکن است موها را ایجاد کند یا به طور کامل امواج شما را از بین ببرد.

۷- اسپری مو بزنید. اگر موهای شما به راحتی فر می شوند، یک پوشش سبک از اسپری مو برای رفع فرها اضافه کنید. یکی را انتخاب کنید که محکم نگه داشته شود تا موها ترد یا چسبناک نشوند. برای حجم بیشتر، سعی کنید به جای آن از اسپری بافت دهنده استفاده کنید.

مشاهده و خرید بهترین مارک اسپری تقویتی مو

موج دار کردن طبیعی مو مرحله 6

تکنیک سوم: استفاده از سنجاق سر برای ایجاد امواج

۱- موهای مرطوب را به چند قسمت تقسیم کنید. هر چه بخش های بیشتری ایجاد کنید، امواج بیشتری خواهید داشت. ایده خوبی است که یک لایه بالایی از بخش ها در اطراف تاج سر و یک لایه دوم در اطراف پایین قرار داشته باشید.(موج دار کردن طبیعی مو)

 • اگر قصد دارید موهایتان را بعد از اتمام موج‌هایتان باز کنید، قبل از تقسیم موهایتان حتما آن قسمت را در جای خود قرار دهید.
 • با ۱۰ تا ۱۲ قسمت مساوی شروع کنید و هر یک از بخش ها را با استفاده از یک گیره محکم کنید. پس از آزمایش، ممکن است متوجه شوید که بسته به طول یا بافت مو، بخش های بیشتری یا کمتری را دوست دارید.

موج دار کردن طبیعی مو مرحله 1

۲- یک بخش را برای پیچاندن انتخاب کنید. شما مو‌های خود را همانند یک نان در یک زمان ایجاد خواهید کرد. شروع با یک بخش نزدیک صورت به شما این امکان را می دهد که به وضوح ببینید چه کاری انجام می دهید. همینطور به سمت عقب حرکت کنید.(موج دار کردن طبیعی مو)

 • با قسمتی نزدیک تاج سر خود شروع کنید. اگر با قسمت پایین شروع کنید، احتمالاً موهای قسمت بالایی سر راه شما قرار می گیرد.

موج دار کردن طبیعی مو مرحله 5

۳- موها را محکم بچرخانید. قسمت مو را در ۱ جهت بچرخانید تا پیچش محکمی ایجاد شود. وقتی رشته را از سر خود بیرون می آورید باید چیزی شبیه طناب به نظر برسد.

 • پیچش محکم موج محکم تری ایجاد می کند.

۴- رشته را در پایه دور خودش بپیچانید، به طوری که چیزی شبیه رول دارچین یا پوسته حلزون به نظر برسد. اطمینان حاصل کنید که انتهای آن را زیر سنجاق سر قرار دهید تا آنها را پنهان کنید.

۵- نان (مو‌های رول شده) را در جای خود بچسبانید. بزرگی موها به بلندی موهای شما بستگی دارد و ممکن است تعیین کند که از چه چیزی برای محکم کردن موها استفاده می کنید.

 • برای نگه داشتن نان‌های کوچکتر(مو‌های رول شده کوچک) در جای خود از سنجاق های بابی استفاده کنید. از ۲ در زوایای عمود بر هم استفاده کنید تا یکنواخت نگه دارید.

۶- حلقه را تنظیم کنید. قبل از باز کردن نان ها، فرها باید کاملا خشک شوند. خوابیدن روی موهای خیس اغلب بهترین راه برای انجام این کار است. سشوار کردن سبک با استفاده از دیفیوزر نیز ممکن است کمک کند، اما بعید است که گرما به مرکز نان نفوذ کند.(موج دار کردن طبیعی مو)

موج دار کردن طبیعی مو مرحله 7

۷- وقتی موها کاملاً خشک شد، هر موها را با دقت باز کنید. ابتدا مقدار کمی از سرم براق کننده یا کرم حالت دهنده را روی کف دستان خود بمالید. سپس انگشتان خود را به آرامی از میان موهای خود بگذرانید تا موج های شل ایجاد کنید، اما آن را برس و شانه نکنید.

 • از اسپری مو یا ژل تثبیت کننده روی موهای خود استفاده کنید تا مطمئن شوید که امواج در تمام طول روز باقی می مانند.

تکنیک چهارم: استفاده از بیگودی پارچه ای برای ایجاد امواج

۱- نوارهای پارچه ای را برش دهید. برای درست کردن فرهای پارچه ای به تکه های پارچه کوچکی به طول حدود ۴ تا ۵ اینچ (۱۰ تا ۱۳ سانتی متر) و عرض حدود ۱ اینچ (۲٫۵ سانتی متر) نیاز دارید. تعداد مورد نیاز شما بستگی به این دارد که چقدر موج می‌خواهید. (موج دار کردن طبیعی مو)

 • با ۱۲ نوار شروع کنید، ۶ نوار برای لایه بالایی مو، ۶ نوار برای پایین.
 • بریدن یک روبالشی قدیمی یا پیراهن قدیمی می تواند راهی مقرون به صرفه برای تهیه پارچه باشد.

مشاهده و خرید بهترین مارک بیگودی و فر کننده

۲- یک قسمت از موهای خود را جدا کنید. شما ۶ حلقه پارچه ای خواهید داشت که دور تاج سر شما می چرخند، سپس ۶ حلقه دیگر که کمی پایین تر می روند. این بدان معناست که در اولین لایه فرهای خود ۲ بخش مو در هر طرف و ۲ بخش در پشت خواهید داشت.

 • یک مشت کوچک مو را از صورت خود دور کنید. اگر کنار سر خود را به چهار قسمت تقسیم کنید، ۱ چهارم آن مو می شود.

موج دار کردن طبیعی مو مرحله 8

۳- یک قسمت از مو را رول کنید. انتهای موهای خود را با آب اسپری کنید تا راحت تر در کنار هم بمانند. سپس پارچه را در نوک موهای خود قرار دهید و شروع به چرخاندن زیر آن کنید. در ابتدا مشکل خواهد بود و نوک می خواهد بیرون بیاید. به عقب انداختن آن ادامه دهید و موهای خود را به سمت بالا بچرخانید.

 • تماشای کاری که در آینه انجام می‌دهید در اولین یادگیری به شما کمک می‌کند.

موج دار کردن طبیعی مو مرحله 9

۴- فر پارچه را گره بزنید. دو انتهای پارچه را بردارید و به هم ببندید تا فر محکم شود. می خواهید گره به اندازه ای محکم باشد که هنگام خواب بیرون نیاید، اما نه آنقدر سفت که روز بعد نتوانید آن را باز کنید.

۵- حلقه را تنظیم کنید. اجازه دهید موها یک شبه با خوابیدن با فرهای پارچه مرطوب خشک شوند. صبح، گره ها را باز کنید تا امواج شل آزاد شوند.

 • انگشتان خود را بین موهای خود بکشید تا حلقه ها به موج تبدیل شوند. از شانه یا برس استفاده نکنید زیرا باعث ایجاد موخوره می شود.
 • اگر موهایی دارید که به راحتی بدن خود را از دست می دهند از اسپری مو برای تنظیم امواج استفاده کنید.

۶- سعی کنید از فوم بیگودی استفاده کنید. اگر با استفاده از کهنه برای فر کردن موهای خود مشکل دارید، به جای آن بیگودی فوم بخرید. این روند دقیقاً به همین صورت است، فقط به جای اینکه یک پارچه را ببندید تا فر را تنظیم کنید، به جای آن یک نوار متقاطع پلاستیکی یا سنجاق مخصوص را می‌بندید.(موج دار کردن طبیعی مو)

 • برخی افراد خوابیدن روی بیگودی را ناراحت کننده یا سخت می دانند.
 • به یاد داشته باشید که اندازه بیگودی تعیین کننده میزان شل یا سفت بودن امواج است. بیگودی های بزرگ امواج شل ایجاد می کنند.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − چهار =

مطالب تصادفی

نسترن آرا به ما اجازه دهید که وقتی مطالب به‌روزرسانی شدند و یا مطلب جدیدی روی سایت قرار گرفت به شما خبر دهیم.
رد
اجازه دادن به اعلان‌ها